גליה גינרמן

גליה גינרמן (לשעבר גליה אלון) מבקרת הפנים של המרכז הישראלי לכתות תהליך ההקצנה המרתק של צלמת חביבה ומוכשרת אשר הפכה לקיצונית, משיחית רודפת את השונה באשר הוא.

גליה (אביגאל) גינרמן(לשעבר גליה אלון) היתה בחורה ממוצעת אשר התפרנסה מצילום כמשלח ידה. מקורביה מספרים שתמיד היא היתה מבולבלת מאוד בקשר למיניות שלה, דעותייה הפוליטיות, ומקומה בחיים, לדבריהם היא היתה נעה משינויי קיצוני אחד למישנהו, ללא כל יציבות אמיתית בחייה, מה שבסופו של דבר כיוון את דרכה לחזרה בתשובה וקנאות דתית. לאחר התחרדותה הקיצונית, היא חברה לארגון יד לאחים, והפכה לחברה משמעותית וקיצונית בארגון זה – שם היא אחראית על נושא ההחזרה בתשובה,  טיפול במגזר ההומואים והלסביות (שגם אותם מגדיר יד לאחים כארגון מסכן יהודים), ולפני מספר שנים מונתה לתפקיד מבקרת הפנים במרכז הישראלי לנפגעי כתות– השלוחה החילונית של ארגון יד לאחים.

לפני

גליה אלון

אחרי

מחילונית גמורה - למחזירה בתשובה

 לאחר תהליך החזרה בתשובה שלה – והתחברותה לישיבת תולדות אהרון, עבר גליה מקצה אחד לשני והחלה בצורה מסיונרית לפעול כמחזירה בתשובה.  היא מקימה ביחד עם דניאל גינרמן את עמותת “שפתי המבשר”, ואת מרכז החזרה בתשובה הקיצוני- “בת ישראל”, בבת ישראל היא פועלת ללא לאות ליזום מפגשי החזרה בתשובה לנשים, משנתה היא קיצונית, על גבול פעילות של כת, במהלך השנים הוגשו תלונות רבות כנגד גינרמן ובעלה בעקבות פעילותם בכת זו. 

ההקצנה של גליה גינרמן כימנית קיצונית משיחית

בעברה החילוני, גליה גינרמן היתה פעילה בתנועת השמאל הקיצונית רק”ח, ואף תקופה מסוימת היתה בת זוגו וידועתו בציבור של משורר פלסטיני ידוע שכבר אינו חי היום, כחלק מתהליך ההקצנה שלה היא אוחזת היום בדעות ימניות קיצוניות, בחוגים מסוימים היא נתפסת כיהודית משיחית, תומכת נלהבת בארגון להב”ה ובמשנתו של הרב כהנא.

גליה גינרמן ושנאתה כלפי האחר

גליה גינרמן, מבקרת הפנים של המרכז הישראלי לנפגעי כתות, וחברה בכירה בארגון יד לאחים, אוחזת בשנאה צרופה לאחר, היא מגדירה את עצמה כמטפלת בשיקויים כנגד עין הרע, היא פועלת בשצף קצף כנגד כל ארגון שאינו מחזיק בדעותיה. במיוחד בולטת השנאה הצרופה שלה לארגוני הלהט”ב למינהם ( הומואים, לסביות, טרנסג’נדרים), גליה גינרמן מראה בגלוי את שנאתה החשוכה כלפי ארגונים אלו, התנהגות זו תמוהה מאוד לאור עברה העשיר בתחום זה.

גליה גינרמן-מבקרת הפנים של המרכז הישראלי לנפגעי כתות

גליה גינרמן, מבקרת הפנים של המרכז הישראלי לנפגעי כתות, וחברה בכירה בארגון יד לאחים, במסגרת פעילותה בשלוחה החילונית של ארגון יד לאחים היא רודפת כל ארגון שאינו מסכים עם דעותיה ומגדירה אותו ככת, היא ידועה בשנאתה הרבה לארגון הסנטולגייה עליו היא הכריזה מלחמת חורמה.